Crest

Paski wybielające Crest
Oryginalne produkty prosto z USA - Supreme, Professional, Glamorous, Flexfit

Jak wybielić zęby, wybielanie zębów w domu – metody i efekty

Piękne białe zęby są marzeniem i celem wielu osób. Ładne uzębienie świadczy o dobrym zdrowiu oraz dbałości o nie, dlatego też osoby o równych białych zębach są postrzegane nieco inaczej niż te, których zęby nie spełniają ogólnych kryteriów estetycznych. Na szczęście istnieją liczne sposoby, aby poprawić ich wygląd. O ile poprawa ustawienia zębów wymaga najczęściej interwencji ortodontycznej, tak poprawa koloru może nastąpić zupełnie nieinwazyjnie.

Od czego zacząć?

Jak wybielić zęby? Na początek należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Często zdarza się, że zmiana sposobu lub środków czyszczenia przynosi poprawę. Kolejnym etapem jest czyszczenie zębów w gabinecie dentystycznym. Pomocny jest szczególnie zabieg piaskowania, jednak to stomatolog powinien decydować, co najlepiej posłuży zębom danego pacjenta (inne sposoby to metoda ultradźwiękowa lub mechaniczne usuwanie kamienia). Oprócz tego warto zwrócić uwagę, czy posiadane plomby nie różnią się kolorem od reszty uzębienia i w razie potrzeby wymienić je na nowe.

Proste sposoby wybielania

Wybielanie zębów można przeprowadzić samodzielnie w domu. W przypadku niewielkich przebarwień lub chęci zmiany koloru jedynie o ton lub dwa pomocne mogą być pasty wybielające. Ich działanie oparte jest na specjalistycznie opracowanym składzie. Dzięki określonym enzymom oraz aktywnym mikrogranulkom możliwe jest usuwanie osadu oraz poprawa stanu płytki nazębnej. Warto także wyposażyć się w specjalistyczne szczoteczki z wypustkami polerującymi, a także płyny do płukania jamy ustnej.

Kolejne etapy

Jeśli efekty stosowania past i płynów nie są zadowalające, można pójść dalej i zaopatrzyć się w bardziej specjalistyczne preparaty, takie jak nakładki, żele, lakiery czy paski wybielające. Są one proste w zastosowaniu i kuracja wybielająca zajmie nam kilka minut dziennie. Lakiery i żele służą do malowania zębów, jednak efekt nie zawsze jest dokładny – często występują trudności z równomiernym pokryciem lub też rozjaśnieniem przestrzeni pomiędzy zębami. Większą skuteczność – a co za tym idzie popularność – mają paski wybielające. Są one wykonane z elastycznego materiału, który dobrze przylega do zębów. Materiał nasączony jest wybielającym żelem. Paski przykleja się do zębów na ok. 20 minut, a działanie aktywnych składników pozwala rozjaśnić kolor nawet o cztery tony. Efekt utrzymuje się do trzech tygodni i zależny jest także od ogólnego dbania o higienę jamy ustnej. Inną opcją są także nakładki, które dopasowują się do kształtu zębów – przed wypełnieniem ich żelem wybielającym rozgrzewa się je w wodzie, a następnie zagryza, dzięki czemu mają one przyjąć odpowiedni kształt. Trzeba jednak robić to niezwykle uważnie, gdyż niedopasowanie może powodować podrażnienia lub, w najlepszym wypadku, nierównomierną zmianę tonu.

Jeśli domowe sposoby nie wystarczą, możemy pokusić się o pomoc stomatologa, który dobierze najbardziej optymalny dla naszych potrzeb zabieg. Warto jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami do takich zabiegów oraz efektami, jakie można uzyskać. Często efekty uzyskane samodzielnie są równie satysfakcjonujące.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress